Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak si neprajete využívať cookie, môžete si ich zablokovať vo Vašom prehliadači.
logo    Tradičná Čínska Medicína  www.tcmbratislava-obchod.eu   

Dostupnosť produktov

Vážení zákazníci, ak si Váš obľúbený produkt neviete nájsť, prosím kontaktujte nás telefonicky.


Úvod »» TIAN WANG BU XIN PIAN - ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA - 121pB


        

TIAN WANG BU XIN PIAN - ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA - 121pB

 

Číslo produktu: 121pB
Balenie: 33 g = 100 tabliet
Stav na sklade: vypredané
Použitie: Doplnok stravy
bežná cena 8,00 €
naša cena bez DPH : 5,83 €
naša cena s DPH (20 %):
7,00 €

TIAN WANG BU XIN PIAN - ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA.

Nespavosť, nepokoj, potenie hlavne v noci, sklon k búšeniu srdca.

Hlavné zameranie podľa TČM:
- duševná prepracovanosť, podráždenosť
- nespavosť s povrchným spánkom a častým budením sa v noci
- ľakavosť s búšením srdca

Táto zmes je určená na ťažkosti so spánkom, vyvolané predovšetkým prepracovanosťou či dlhodobými psychickými problémami. Nerovnováha sa prejavuje nespavosťou alebo povrchným spánkom s častým prebúdzaním, búšením srdca, zábudlivosťou či sťaženou koncentráciou. Z pohľadu čínskej medicíny sú všetky tieto prejavy ukazovateľom neschopnosti zastaviť a vypnúť neustále myšlienkové chvenie. Bylinná zmes netlmí príznaky, ale dodáva do tela potrebnú dávku jin, teda pokoja nutného k pribrzdeniu rozbehnutej mentálnej aktivity potrebnej na zaspanie.


Zmes netlmí a nevyvoláva ospalosť cez deň.


Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 4-8 tabliet (teda nedávkuje sa iba na spanie – nejde o uspanie, ale zmenu v organizme). Účinok možno pozorovať po dvoch až troch týždňoch.

Výrobok nie je určený pre deti. Neužívať v tehotenstve, pri hnačkách alebo opuchoch. Prípravok môže znižovať krvný tlak, ovplyvňovať hladinu cukru glukózy v krvi. Taktiež neužívať, pokiaľ užívate lieky obsahujúce kortikosteroidy alebo warfarin.


Dang shen (Radix codonopsis pilosulae) posilňuje slezinu, ktorá je v čínskej medicíne hlavným orgánom riadiacim trávenie, a doplňuje energiu. Keď zlepšíme trávenie, podporíme zvýšené vstrebávanie živín potrebných k tvorbe krvi a telesných tekutín. Dan shen (Radix salviae miltiorrhizae) hlavná bylina používaná na srdcové problémy. Oživuje krv, odstraňuje stagnáciu a podľa moderných výskumov pôsobí na rozšírenie srdcových tepien. Tým dochádza k lepšiemu prekrveniu srdcového svalu. Xuan shen (Radix scrophulariae ningpoensis), Mai men dong (Tuber ophiopogonis japonici), Sheng di huang (Radix rehmaniae glutinosae) a Tian men dong (Tuber asparagi cochinchinensis) doplňujú telesné tekutiny, ochladzujú krv a utišujú ducha. Naviac Tian men dong posilňuje ľadviny. Mai men dong ochladzuje vnútornú horúčosť, doplňuje stratené tekutiny a navracia duševnú rovnováhu. Xuan shen (Radix scrophulariae ningpoensis) doplňuje tekutiny v ústach a krku, ochladzuje krv a upokojuje ducha. Shu di huang utišuje srdce a posilňuje ľadviny. Suan zao ren (Semen zizyphi spinosae), Bai zi ren (Semen biotae orientalis) a Yuan zhi (Radix polygalae tenuifoliae) upokojujú emócie a uvoľňujú myseľ. Všetky tri odstraňujú nespavosť a nepokoj. Fu ling (Sclerotium poriae cocos) upravuje kolobeh tekutín v tele. Vysušuje nadmerné vlhko a odstraňuje jeho stagnáciu. Utišuje srdce a myseľ. Wu wei zi (Fructus schisandrae chinensis) vyživuje a rozhýbava krv. Ak sa krv pohybuje príliš rýchlo, tak napadá srdce, pokiaľ príliš pomaly, vyvoláva blokádu. Dang gui (Radix angelicae sinensis) doplňuje krv a upravuje jej prirodzenú cirkuláciu. Keď je nedostatok krvi, srdce musí intenzívne pracovať. Tým dochádza k jeho preťaženiu a môže sa objaviť búšenie srdca. Jie geng (Radix platycodi grandiflori) smeruje pôsobenie ostatných bylín smerom k srdcu a pľúcam.


Dr. HONG JIU YOU. Táto zmes bola po prvý krát uvedená v diele SHI SHENG MI POU v r. 1638.


Varianty tohto výrobku

NmE5NDF