Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak si neprajete využívať cookie, môžete si ich zablokovať vo Vašom prehliadači.
logo    Tradičná Čínska Medicína  www.tcmbratislava-obchod.eu   

Dostupnosť produktov

Vážení zákazníci, ak si Váš obľúbený produkt neviete nájsť, prosím kontaktujte nás telefonicky.


Úvod »» CHUAN XIONG CHA TIAO PIAN - PRIESMYK VETERNEJ HORY - 004pB


        

CHUAN XIONG CHA TIAO PIAN - PRIESMYK VETERNEJ HORY - 004pB

 

Číslo produktu: 004pB
Balenie: 33 g = 100 tabliet
Stav na sklade: 1 ks - dopredaj
Použitie: Doplnok stravy
Expirácia: 4/2020
bežná cena 8,00 €
naša cena bez DPH : 5,83 €
naša cena s DPH (20 %):
7,00 €

CHUAN XIONG CHA TIAO PIAN - PRIESMYK VETERNEJ HORY

Chrípkové ochorenie v počiatočnom štádiu, bolesť hlavy na začiatku nachladnutia.

Hlavné zameranie podľa TČM:
- bolesť hlavy pri prechladení
- zimomrivosť, stuhnutosť svalov a bolesť pri virózach 
- bolesť hlavy alebo šije po ofúknutí
- bolesť alebo tlak v hlave pri zmene počasia, hlavne pred dažďom

 

Používa sa na stavy ofúknutia alebo nachladnutia, keď prievan a chlad zhoršujú uvedené príznaky. Choroba, vhodná na liečbu touto zmesou pochádza zo "zlého povetria", ktoré napadá oslabený organizmus a vniká do neho kožou (klasická citáciám). Preto sme k podobným stavom náchylní zvlášť pri ofúknutí po potení, Kedy sú kožné póry otvorené. Škodlivina - viróza - potom prekáža voľnému prúdeniu energie v tele a vzniká bolesť, stuhnutosť, zimomravosť. Ochorenie sa typicky prejavuje v hornej časti tela, ktoré je zvlášť náchylné na tieto jangové patológie. Je potrebné sa uistiť, že ku zmierneniu príznakov dochádza pôsobením tepla.


Optimálne je zmes podať čo najskôr po objavení sa príznakov. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienenia dýchacích ciest dôrazne odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky! Tradične sa zmes zapíjala silným zeleným čajom, ktorý zosilňuje pôsobenie bylín v nej obsiahnutých.


Dávkovanie a doba užívania:
Klasické podávanie 2x denne 6 tabliet sa podáva pri miernych stavoch, pri akútnych stavoch podávať až 10 tabliet 4x denne v krátkych odstupoch prvý deň choroby, potom prejsť na nižšie dávky, napr. 3x denne 5 tabliet. Pri problémoch s bolesťami z prievanu a ofúknutia sa zmes dáva v dávke 3x denne 4 – 8 tabliet, pričom ju možno brať dlhšiu dobu, do kompletného vymiznutia príznakov. Tu je vhodné súčasné použitie KURKUMOVÉHO SPREJA (354) na bolestivé a stuhnuté miesta.

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Deti od 3 do 12 rokov užívajú 2x denne 3 tablety.


Značná časť ôsmych bylín, obsiahnutých v zmesi sa vyznačuje ostrou chuťou, ktorá v tkanivách vyvolá prehriatie, rozhýbanie cirkulácie a uvoľnenie spazmov. Toto je základná parketa pôsobenia zmesi. K týmto ostrým bylinám patrí mäta, kôprovníček, notopterygium, schizonepeta, ledebouriela. Pri poslednej menovanej je jej pôsobenie natoľko zrejmé, že jej čínsky názov je fang feng – obrátene pred vetrom. Pre správne užitie je potrebné sa teda vždy uistiť, že ochorenie skôr reaguje pozitívne na teplo a postihnutý človek sa vyhýba pobytu v prievane či chladnom prostredí.


Na rozdiel od zmesi 002 - CHLAD RANNEJ HMLY a 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA je v tomto prípade vždy prítomná precitlivenosť na chlad, prievan a skôr sklon k zimomravosti. Rovnako nebýva príliš vysoká teplota, alebo nie je teplota zvýšená vôbec. Rovnako pokiaľ nestihneme užiť túto zmes v ranných štádiách infekcie a postupom času sa rozvinie bolesť v krku či kašeľ a horúčka, vezmeme si radšej iné zodpovedajúce zmesi - opäť viď 002 - CHLAD RANNEJ HMLY alebo 003- KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA. Pre pretrvávajúcu celkovou bolestivosť tela (svalov) po chrípke podávame radšej 101 - SÚBOJ VETERNÝCH DRAKOV. V prípade výraznej nádchy je možné kombinovať s produktom 007- VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE. Pri výrazných bolestiach svalov v šijovej a krčnej oblasti sa zmes podáva spolu s produktom 205 - HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU.


Autor zmesi:
Skupina cisárskych dvorných lekárov v diele TAI PING HUI MIN HE JI JU FANG, r. 1078.

 

 


Varianty tohto výrobku

MGQ1ZTU